Nasza ankieta

Co myślisz o handlu w niedzielę?

Czy jesteś przeciwko ograniczeniu handlu w niedziele? - 29.1%
Czy jesteś za ograniczeniem czasowym np. handel do godz 11.00 - 40%
Czy jesteś za zakazem handlu w niedziele? - 30.9%
The voting for this poll has ended on: 08 Lip 2013 - 20:14

Nasi partnerzy:

Pracownicy na czas – Outsourcing Pracowniczy

Kraśnicka Izba Gospodarcza

Krakowska Kongregacja Kupiecka

pchu

rydzewski

POLECAMY:

Sandex.waw.pl

Życzenia – Boże Narodzenie 2022

 

 Zyczenia 2022-KPH

 

 

 

 

 

Spotkanie jubileuszowe 20-lecia

 

Jubileusz 20-lecia Kongregacji Przemysłowo Handlowej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej

 

W dniu 08.10 2022 odbyła się Uroczysta Gala 20 lecia Kongregacji Przemysłowo Handlowej OIG. W spotkaniu wzięło udział ponad 140 przedsiębiorców i zaproszonych gości. Z ramienia Prezydenta RP przybył doradca Prezydenta RP Zdzisław Sokal, z kancelarii Premiera minister Agnieszka Ścigaj,  od Rzecznika MSP dyrektor Biura Prawnego dr Marek Woch, przedstawiciele samorządów terytorialnych i gospodarczych z wielu miast. 

W trakcie spotkania prezes Izby dr Jan Rakowski omówił problemy organizacji poza rządowych w realizacji celów statutowych. Przedstawił 20 letnią historie Kongregacji i jej relacje z Parlamentem  i władzami samorządowymi. Do podstawowych celów Izby wskazał konieczność  integracji środowiska w celu wywarcia na władze rządowe i samorządowe zwiększonej ich uwagi na   pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom w okresie obecnego kryzysu. Prezes z ubolewaniem wspomniał o braku chęci ze strony wszystkich dotychczasowych rządów w uchwalenie ustawy o samorządzie gospodarczym, oraz ograniczanie roli lokalnych organizacji samorządu gospodarczego. Brak instrumentów wsparcia finansowego organizacji pozarządowych powoduje, że organizacje te są zbyt   słabe by skutecznie walczyć z patologiami na polskim rynku.  To władza wykonawcza musi walczyć z nieuczciwymi praktykami nagminnie stosowanymi przez obcy kapitał. Sprzedaż towarów po cenie niższej niż cena zakupu, to uderzenie nie tylko w byt małych firm lokalnych , lecz również w budżet kraju. Jest to sprzedaż z ujemnym VAT- em, łatwe to wychwycenia przez Urzędy Skarbowe. Poza tym sprzedaż alkoholi w promocji 2pls dwa za darmo, to dodatkowo uderzenie w ustawę o wychowaniu w trzeźwości. I chociaż UOKIK działa zdecydowanie lepiej niż w poprzednich z rozdaniach, to niestety daleko jeszcze do standardów UE. Być może należy   UOKIK rozdzielić na urząd Ochrony Konkurencji Urząd Ochrony Konsumenta.  Zarówno Doradca Prezydenta  jak i Minister Agnieszka Ścigaj ustosunkowali się do wypowiedzi Prezesa Izby. Z kolei  zasłużeni przedsiębiorcy dla Polskiego Handlu otrzymali odznaczenia państwowe i ministerialne.  

 Wśród odznaczonych Marzena Gradecka, Piotr Perszewski, Jan Suska, Jaremi Picz, Andrzej Bator, i wielu innych działaczy społecznych pracujących lub współpracujących Kongregacja Przemysłowo Handlową.W dalszej części Jubileuszu  Prezes Izby odznaczył organizacje i osoby najbardziej zasłużone w okresie 20 lat dla Polskiego Handlu, między innymi Doradcę Prezydenta RP Zdzisława Sokala,  Minister Agnieszkę  Ścigaj, Dyrektora Biura Prawnego Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców dr Marka Wocha, Wiceminister Olgę  Semeniuk,  Prezes PIPP Halinę Pupacz, Prezesa Kraśnickiej Izby Gospodarczej Wiesława Michałowskiego, Wiceprezesa PIH Macieja Ptaszyńskiego, Prezesa NR ZHiU  Tadeusza Zagórskiego, Klemensa Rydzewskiego, Arnolda Ananicza i wielu innych, w sumie 25 osób. 

Z kolei Prezes Kongregacji Przemysłowo Handlowej  zarządził ogłoszenie werdyktu Kapituły Nagrody Syzyfa Roku. Syzyf Roku w kategorii Polityk Roku 2022 został wicepremier, minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk

Syzyf Roku w kategorii Prezydent Miasta – otrzymał Piotr Grzymowicz  Prezydent Olsztyna

Syzyf Roku w kategorii Polska Sieć Handlowa – MerCo Sp z o.o. – Marek Theus,

Syzyf Roku w kategorii  Spółdzielnia   Roku otrzymała Społem – Poznańska Spółdzielnia Spożywców

Syzyf Roku w kategorii nagroda 20-lecia Lech Kołakowski

Galę  uświetnił  przepięknym występem wokalnym, światowej sławy artysta Andrzej Bator, oraz piękna wystawa polskie sztuki nowoczesnej w wykonaniu artystów współpracujących z Kongregacją Przemysłowo Handlową.

W kuluarach było wiele wspomnień z okresu 20lecia Izby i wiele dyskusji o przyszłości. To było potrzebne spotkanie dla środowiska małych i średnich przedsiębiorstw. 

Redakcja

 

DSC 1233

DSC 1235

DSC 1258

DSC 1260

DSC 1262

DSC 1371

DSC 1372

DSC 1373

P1 1290

P2

P3 1433

P4 1479

DSC 1487

Życzenia Wielkanocne 2022

 

 

 

 

 

 

Zmarł prof. Witold Kieżun. Laureat nagrody „Syzyf”

 

Drogi naszemu sercu, narodzie UKRAINY.

rosyjska agresja na Ukrainę, jest brutalnym podeptaniem człowieczeństwa.

Z całą mocą, potępiamy takie zachowania. Cały sercem jesteśmy z Wami.

Zapewniamy o pełnej solidarności dla Ukrainy.

Zarząd KPH OIG

 

 

 

 

logo

KONGREGACJA PRZEMYSŁOWO-HANDLOWA Ogólnopolska Izba Gospodarcza
01-710 Warszawa, Włościańska 35a
tel. / fax (22) 663 63 06, kom. 607 299 557 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

KONTO: KredytBank S.A. IV/O Warszawa 47 1500 1777 1217 7006 9610 0000

godlo