• KP-H OIG

       Racje polskich przedsiębiorców, polską racją stanu! Coś oczywistego ale wydaje się, że polskie państwo jest ciągle wrogiem przedsiębiorcy choć jego rozwój jest przecież miarą rozwoju naszego kraju...

  Czytaj więcej...
 • KP-H OIG

       Kongregacja Przemysłowo-Handlowa Ogólnopolska Izba Gospodarcza! Najważniejszym sektorem naszej gospodarki są małe i średnie firmy, brońmy ich, to krew naszego systemu gospodarczego...

  Czytaj więcej...
 • KP-H OIG

       Od 2002 roku bronimy podstawowych praw polskich przedsiębiorców! Nasza inicjatywa zapewnia, że stanowiska, opinie i racje naszych przedsiębiorców słyszane będą w Polsce i całej Europie...

  Czytaj więcej...

Nasza ankieta

Co myślisz o handlu w niedzielę?

Czy jesteś przeciwko ograniczeniu handlu w niedziele? - 29.1%
Czy jesteś za ograniczeniem czasowym np. handel do godz 11.00 - 40%
Czy jesteś za zakazem handlu w niedziele? - 30.9%
The voting for this poll has ended on: 08 Lip 2013 - 20:14

Nasi partnerzy:

Kraśnicka Izba Gospodarcza

Krakowska Kongregacja Kupiecka

pchu

rydzewski

POLECAMY:

Aloe Vera Wrocław

biuro księgowe wrocław

 

 

  Zaproszenie na spotkanie o polskim handlu
 
"Racje Polskich Przedsiębiorców - Polską Racją Stanu!"
 
 
Kongregacja Przemysłowo-Handlowa                                               
OIG
01-701 Warszawa
ul. Włościańska 35A
www.kph.pl. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Koleżanki i Koledzy
 
  Zaproszenie 
 
          Kongregacja Przemysłowo Handlowa OIG organizuje w dniu 27 września 2019 r w Warszawie w Sali A Naczelnej Organizacji Technicznej   o godz. 10.00.  debatę na temat polskiego handlu. Od 20 lat trwa nieprzerwanie walka o polski rynek. Zagraniczni uczestnicy na stałe zadomowili  się  na naszym rynku. W większości używając do tego pomocy swoich krajów, niskooprocentowanych kredytów oraz  szczególne korzystnych warunków podatkowych tworzonych dla nich przez kolejne nasze Rządy. Poza tym  zagraniczni przedsiębiorcy  uzyskiwali wsparcie  finansowe międzynarodowych organizacji, Europejskiego Banku  Odbudowy i Rozwoju. W tak dobrej  sytuacji nie znalazły się polskie przedsiębiorstwa. Również samorządy terytorialne nie pomagały lokalnym przedsiębiorstwom, a wręcz przeciwnie wykorzystywali polskiego przedsiębiorcę jako tzw. „krowę dojną., fiskalizując i tworząc plany zagospodarowania przestrzennego lokalizujące obiekty handlowe pod zamówienie zagranicznych przybyszów.  Przez   dwa ostatnie dziesięciolecia trwa walka o rynek. Straciliśmy pozycję dominującą w polskim hurcie i detalu, staczając się po równi pochyłej. W kraju w którym jesteśmy gospodarzami, traktuje się nas jak intruzów, a zagraniczni uczestnicy korzystając z mediów, których właścicielami jest obcy kapitał, narzucają własne narracje, opinie,  stając się dla rządzących drogowskazem dalszych zmian legislacyjnych, korzystnych dla nich. 
Nie działają sądy w obronie polskich przedsiębiorców, nikt nie wykonuje zapisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Wszechobecna promocja, stosowanie cen dumpingowych, niszczenie małych wytwórców żywności i przemysłu lekkiego przez stosowanie jednostronnych umów to powszechność.  Wobec tych wszystkich problemów polskiego przedsiębiorcy nasuwa się pytanie :  Czy Polska bezprawiem stoi? 
O problemach polskiego przedsiębiorcy, rolnika  zadeklarowało mówić w trakcie debaty przedstawiciele ponad 80 organizacji handlu i usług, sektora MŚP. 
Serdecznie zapraszam  do uczestnictwa w tej debacie. Wspólny nasz głos jest istotny dla rozwiązywania trudnych problemów polskiego środowiska MŚP, a w szczególności przyszłości polskiego handlu.
W trakcie odbywającej się Konferencji wystawa poplenerowa polskich artystów "Śladami walk o odzyskanie niepodległosci Polski"
z poważaniem
Prezes 
Kongregacji Przemysłowo-Handlowej OIG
 
dr inż Jan Rakowski 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Proszę o potwierdzenie uczestnictwa  do dnia 10 września 2019r, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub. tel 607 299 557

 

    

 

                                

 

 

W dniu 10 maja 2019 roku odbył się w Warszawie VII Kongres Nowoczesnej Gospodarki, zorganizowany przez Kongregację Przemysłowo Handlową i Instytut Europejskiego Biznesu. Na uroczystość przybyło ponad 140 osób świata gospodarki, polityki i kultury.

W pierwszej części Kongresu Prezes KPH OIG dr Jan Rakowski przedstawił sytuację polskiego handlu w 2018/2019 roku. Od kilku lat trend spadku liczby małych przedsiębiorstw handlowych stał się normą. Każdego roku ubywa w Polsce tysiące małych sklepów. Rynek handlu polaryzuje się wokół wielkich sieci handlowych, super i hipermarketów, sieciowych sklepów dyskontowych. Nazwa hurt w rzeczywistości przestaje istnieć. Małe sklepy zostały pozbawione możliwości zakupów w lokalnych hurtowniach. Tysiące małych hurtowni upadło w wyniku braku perspektywicznego widzenia rozwoju rynku, wobec braku zrozumienia tego problemu przez dotychczasowych decydentów. Wprowadzona w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i inne wolne dni w marcu 2018 roku, zdaniem rządzących, miała pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom handlowym. Czy ustawa i wyłączenia z ustawy dobrze wpłynęły na kondycje małych firm handlowych ? Czy są inne przesłanki upadku małych sklepów w Polsce?

O tym w debacie o handlu, którą poprowadził dr Jan Rakowski rozmawiali

Marzena Gradecka z Polskiej Grupy Drogeryjnej, Stanisław Zieńkiewicz z Merco Pomorze- z Gdańska, Wiesław Michałowski – Prezes Kraśnickiej Izby Gospodarczej, Marek Zdanowski - Prezes Zakładów Mięsnych Wierzejki, Paweł Piwek – Prezes API Market - Wołomin, Maciej Ptaszyński z Polskiej Izby Handlu, oraz Grażyna Raniewicz - Lis ze „Społem” Poznań.

Uczestnicy debaty odnieśli się do sytuacji w polskich sklepach, w szczególności do prawodawstwa dotyczącego sektora handlu. Zwrócili uwagę na skalę nieuczciwych praktyk na rynku ze strony zagranicznych sieci handlowych. Wiele gorzkich słów wylano na media w Polsce, które to beztrosko i stronniczo powtarzają na pierwszych stronach gazet kłamliwe, wyssane z palca tezy o polskim handlu.

Prowadzący dr J. Rakowski zaproponował na dzień 27 września br. zorganizowanie wielkiej debaty o polskim handlu. Według Kongregacji Przemysłowo Handlowej i środowiska małych i średnich przedsiębiorstw skupionych w Izbie, do pilnych należy ograniczenie udziału w rynku na poziomie powiatu, regionu i kraju. W przeciwnym razie, w ciągu kilku lat, rynek w Polsce będzie przejęty przez wielkie sieci zagraniczne i dyskonty. Odbije się to na polskich producentach, w szczególności na polskim rolnictwie, zakładach przetwórstwa rolno-spożywczego, skazanych na sprzedaż towarów do dużych sieci handlowych w cenach poniżej kosztów wytworzenia.

Odniesiono się również do skutków braku ustawy o samorządzie gospodarczym, ustawy o handlu.

Po zakończeniu dyskusji o polskim handlu, odbyła się część uroczysta, wręczenia odznaczeń państwowych dla wyróżniających się w pracy społecznej przedsiębiorców.

Gościem specjalnym Kongresu był Minister Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, który przedstawił projekt: wprowadzenie dobrowolnej składki na ZUS wzorem Niemiec dla przedsiębiorców w Polsce oraz zapoznał uczestników Kongresu z działalnością RMiŚP na rzecz sektora małych i średnich firm. Z kolei Michał Wojewoda, Dyrektor Operacyjny Instytutu Biznesu Rodzinnego, w swoim wystąpieniu radził jak zaplanować zmianę pokoleniową w biznesie rodzinnym, m.in. poprzez:
–Przygotowanie rodziny i firmy do sukcesji
–Model 4W jako praktyczne narzędzie przeprowadzenia zmiany pokoleniowej
–Budowa autorytetu sukcesora w firmie – fakty i mity
–Nowa rola nestora po oddaniu sterów rodzinnego biznesu
–Krajobraz polskiej przedsiębiorczości po 1 zmianie pokoleniowej.
Karolina Sybilska, prawnik, Specjalista ds. Ochrony Danych Osobowych, właściciel firmy Safeguard Consulting wyjaśniała, jak firmy mogą poradzić sobie z RODO. Dr n. med. Danuta Myłek przedstawiła najnowsze zalecenia w sprawie zdrowego stylu życia. Marek Madej, Prezes Fundacji Droga Życia, prezentował organizowane przez swoja fundację plenery malarskie z okazji 100-Lecia Niepodległości i 140 rocznicy urodzin znanego artysty malarza, polskiego pochodzenia, Kazimierza Malewicza.

Na zakończenie Kongresu odbyła się Gala wręczenia dyplomów i statuetek firmom, wyróżnionym w Konkursach Brylanty Polskiej Gospodarki, Efektywne Firmy, Gepardy Biznesu, Mocne Firmy Godne Zaufania, Najlepszy Dla Zdrowia.

W trakcie trwania Kongresu odbyła się sesja promocji polskich sieci handlowych:

Merco-Pomorze z Gdańska,

Zakłady Mięsne Wierzejki z Podlasia,

API Market z Wołomina i

Polskiej Grupy Drogeryjnej – z Wrocławia

 

Redakcja

logo

KONGREGACJA PRZEMYSŁOWO-HANDLOWA Ogólnopolska Izba Gospodarcza
01-710 Warszawa, Włościańska 35a
tel. / fax (22) 663 63 06, kom. 607 299 557 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

KONTO: KredytBank S.A. IV/O Warszawa 47 1500 1777 1217 7006 9610 0000

godlo