Nasza ankieta

Co myślisz o handlu w niedzielę?

Czy jesteś przeciwko ograniczeniu handlu w niedziele? - 29.1%
Czy jesteś za ograniczeniem czasowym np. handel do godz 11.00 - 40%
Czy jesteś za zakazem handlu w niedziele? - 30.9%
The voting for this poll has ended on: 08 Lip 2013 - 20:14

Nasi partnerzy:

Pracownicy na czas – Outsourcing Pracowniczy

Kraśnicka Izba Gospodarcza

Krakowska Kongregacja Kupiecka

pchu

rydzewski

POLECAMY:

Sandex.waw.pl

 

słownik polsko-niemiecki

Spotkanie w Sejmie

 

Koleżanki i Koledzy


   W dniu 02 grudnia 2015 r. w Sejmie RP w Sali „Jacka Kuronia” odbyło się spotkanie reprezentantów polskiego handlu z Parlamentarnym Zespołem na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, pod przewodnictwem Pana Posła na Sejm RP Adama Abramowicza. Rząd reprezentował Pan Minister Henryk Kowalczyk.
   W spotkaniu uczestniczyli z ramienia Kongregacji Przemysłowo Handlowej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Prezes Dr. Inż. Jan Rakowski oraz z ramienia Kraśnickiej Izby Gospodarczej Prezes Wiesław Michałowski.
    Wstępne stanowisko polskich przedsiębiorców handlowych w sprawie projektu ustawy o podatku obrotowym, wypracowane przez zespół roboczy podczas spotkania Parlamentarnego Zespołu Na Rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego w dniu 2 grudnia 2015 roku w Warszawie.

1) podatek tak, ale bez odniesienia do powierzchni sprzedaży;
2) podatek tak, ale progresywny;
3) podatek tak, ale szczelny (np. uwzględniający powiązania kapitałowe, w odniesieniu do skonsolidowanych sprawozdań finansowych, itp.);
4) podatek tak, ale również obowiązkowe opodatkowanie sprzedaży internetowej;
5) podatek tak, ale również obowiązkowe opodatkowanie sprzedaży detalicznej realizowanej przez "cash&carry".

Jest to wstępne stanowisko wypracowane przez zespół roboczy.
Zespół roboczy będzie kontynuował swoją pracę , pracując nad szczegółami.
Najbliższe spotkanie "zespołu roboczego" zostało zaplanowane wstępnie na dzień 10-ty grudnia, godzina 15.00, w Sali Głównej Biblioteki Rolniczej, na Krakowskim Przedmieściu 66. (do potwierdzenia przez Pana Przewodniczącego Posła na Sejm RP Adama Abramowicza).

protokołował : Mirosław Podeszwik


   Na zakończenie Prezes Kongregacji Przemysłowo Handlowej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej, Dr. Inż. Jan Rakowski, wyraził przekonanie że ta propozycja ma charakter przejściowy i od 2017r. podatek handlowy, powinien zastąpić podatek PIT i CIT. Byłoby to początkiem normalizowania  polskiego handlu.

logo

KONGREGACJA PRZEMYSŁOWO-HANDLOWA Ogólnopolska Izba Gospodarcza
01-710 Warszawa, Włościańska 35a
tel. / fax (22) 663 63 06, kom. 607 299 557 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

KONTO: KredytBank S.A. IV/O Warszawa 47 1500 1777 1217 7006 9610 0000

godlo