Nasza ankieta

Co myślisz o handlu w niedzielę?

Czy jesteś przeciwko ograniczeniu handlu w niedziele? - 29.1%
Czy jesteś za ograniczeniem czasowym np. handel do godz 11.00 - 40%
Czy jesteś za zakazem handlu w niedziele? - 30.9%
The voting for this poll has ended on: 08 Lip 2013 - 20:14

Nasi partnerzy:

Pracownicy na czas – Outsourcing Pracowniczy

Kraśnicka Izba Gospodarcza

Krakowska Kongregacja Kupiecka

pchu

rydzewski

POLECAMY:

Sandex.waw.pl

 

słownik polsko-niemiecki

X Kongres Gospodarki Polskiej „Biznes Samorząd Nauka”

W dniu 30.października 2014 roku w Warszawie w godz. 10.30 -15.00, w budynku Centralnej Biblioteki Rolniczej, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66, odbył się X Kongres Gospodarki Polskiej „Biznes Samorząd Nauka”. W Kongresie uczestniczyło ponad 200 przedstawicieli środowiska małych i średnich przedsiębiorstw oraz zaproszeni goście, parlamentarzyści, samorządowcy i naukowcy zajmujący się polską gospodarką, wśród nich wiceminister spraw zagranicznych Katarzyna Kacperczyk, minister z Kancelarii Premiera Tomasz Jędrzejczak, senator RP Stanisław Gorczyca, Sekretarz Klubu PiS Krzysztof Tchórzewski, Poseł Adam Abramowicz, prezydenci miast Ełku, Sieradza, burmistrzowie, starostowie z wielu regionów Polski. Na kongresie obecni byli przedstawicie OPZZ, z wiceprzewodniczącym Franciszkiem Borowskim na czele, przedstawiciele urzędów marszałkowskich województwa lubelskiego i mazowieckiego, przewodniczący Rady Gospodarki Żywnościowej przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi- Bronisław Wesołowski, Prezesi Rady Naczelnej Zrzeszeń Handlu i Usług, Polskiej Izby Handlu, Polskiej Izby Paliw Płynnych, i przedstawiciele wielu stowarzyszeń gospodarczych.
Dr Jan Rakowski przedstawił stan sektora polskiego handlu i zagrożenia jakie niesie dotychczasowa liberalna polityka Rządu RP. Zapoznał uczestników Kongresu, z pracami legislacyjnymi prowadzonymi w komisjach Sejmu RP, dotyczącymi sektora MŚP.
Piotr Janczarek z Urzędu Marszałkowskiego Lubelskiego przedstawił szanse przedsiębiorców Lubelszczyzny w wykorzystaniu funduszy europejskich na wprowadzenie innowacji w małych i średnich przedsiębiorstwach.
Profesor dr hab. Jan Klimek z SGH omówił rolę firm rodzinnych w kształtowaniu rynku lokalnego. Zwrócił uwagę na konieczność wsparcia tych firm przez samorząd terytorialny.
Z kolei dr Jan Grzegorek z e - Prognosis, omówił strategie, dokumenty i prognozowanie krótko i terminowe zdarzeń w polskiej gospodarce, lokalnej i regionalnej. Przedstawił narzędzie, którym się posługuje przy opracowywaniu trafnych prognoz.
W trakcie dyskusji, głos zabierali parlamentarzyści i goście Kongresu.
Po części merytorycznej w imieniu Prezydenta RP, Minister Tomasz Jędrzejczak wręczył odznaczenia państwowe. Złotym Krzyżem Zasługi został udekorowany Prezes KPH OIG dr Jan Rakowski, srebrne krzyże zasługi otrzymali :
Danuta Tarnachowicz, Lena Jeck Pietras i Robert Leszczyński. Brązowy medal zasługi otrzymał kol. Tomasz Obratyński.
W części uroczystej Kongresu kapituła KPH odznaczyła nagrodami Syzyfa Roku następujące osoby:

Elżbieta Bieńkowska
Komisarz UE ds. gospodarki, małych i średnich przedsiębiorstw nagrodą Statuetka Syzyfa Roku w kategorii Polityk Roku,
Gazeta Polska
red Tomasz Sakiewicz – Syzyf w kategorii Media Roku
Tadeusz Truskolawski - prezydent Białegostoku, Syzyf w kategorii Prezydent Miasta
prof. zw. dr hab. Marian Strużycki –Syzyf Roku kategoria Nagroda Specjalna
Stokrotka Sp. z o. o - Syzyf Roku kategoria Polska Sieć Handlowa
Klemens Rydzewski - Statuetka Syzyfa Roku w kategorii Firma Rodzinna

Dyplomy Syzyfa Roku otrzymali:
Starosta Kraśnicki- Andrzej Maj,
burmistrz dzielnicy Żoliborz –Krzysztof Bukla,
Piotr Janczarek - Lubelski Urząd Wojewódzki,
Tomasz Andrukiewicz - prezydent miasta Ełku,
Grażyna Lendzion- dyrektor ZDM Warszawa,
Karolina Sąntolak - Dyrektor Przedszkola Warszawa Ursynów.
Komisarz UE ds. gospodarki i małych i średnich przedsiębiorstw Elżbieta Bieńkowska nie mogła uczestniczyć w Kongresie ze względu na nieobecność w kraju. Nagroda będzie wręczona w innym terminie. W załączeniu list od laureatki.
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał na wniosek Prezesa KPH odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” dla artysty malarza Jacka Seniów z Wrocławia.

Redakcja
Warwa, 30.10.2014 r.

logo

KONGREGACJA PRZEMYSŁOWO-HANDLOWA Ogólnopolska Izba Gospodarcza
01-710 Warszawa, Włościańska 35a
tel. / fax (22) 663 63 06, kom. 607 299 557 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

KONTO: KredytBank S.A. IV/O Warszawa 47 1500 1777 1217 7006 9610 0000

godlo