Nasza ankieta

Co myślisz o handlu w niedzielę?

Czy jesteś przeciwko ograniczeniu handlu w niedziele? - 29.1%
Czy jesteś za ograniczeniem czasowym np. handel do godz 11.00 - 40%
Czy jesteś za zakazem handlu w niedziele? - 30.9%
The voting for this poll has ended on: 08 Lip 2013 - 20:14

Nasi partnerzy:

Pracownicy na czas – Outsourcing Pracowniczy

Kraśnicka Izba Gospodarcza

Krakowska Kongregacja Kupiecka

pchu

rydzewski

POLECAMY:

Sandex.waw.pl

 

słownik polsko-niemiecki

Kongres Gospodarki Polskiej 21 listopada 2013r.

W dniu 21 listopada 2013 roku w Warszawie w Sali Głównej Centralnej Biblioteki Rolniczej, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66, odbył się Kongres Gospodarki Polskiej, poświęcony sytuacji polskiego handlu oraz współpracy środowiska handlu i usług z polskim środowiskiem artystycznym. W Kongresie wzięło udział ponad 200 przedstawicieli środowiska małych i średnich przedsiębiorstw oraz zaproszeni goście, parlamentarzyści, samorządowcy i naukowcy zajmujący się polską gospodarką, wśród nich Senator Stanisław Gorczyca, Posłowie: Adam Abramowicz, Marek Suski, Jerzy Rębek, Marek Matuszewski, Wojewoda Opolski - Antoni Jastrzembski.
Profesor Witold Kieżun, omówił proces polskiej transformacji. Krytycznie ustosunkował się do przemian w Polsce, pokazując jednocześnie ich wpływ, na obecny kryzys gospodarczy.
Dr Jan Rakowski zapoznał uczestników Kongresu z pracami legislacyjnymi prowadzonymi w komisjach Sejmu RP, dotyczącymi sektora MŚP handlu oraz zaproponował zmianę ustawy o opłatach i podatkach lokalnych. Dla poprawy sytuacji ekonomicznej małych firm handlowych, zdaniem dr J. Rakowskiego, należy przy każdej polskiej gminie utworzyć fundusz wsparcia dla tego sektora. Fundusz ten powinien być zasilany z wpłat z tytułu opłaty handlowej, a środki te powinny być przeznaczane na celowe inwestycje i pomoc dla sektora handlu i usług na danym terenie. Opłatę handlową płaciliby wszyscy uczestnicy handlu, w zależności od wielkości obiektu handlowego. Kongregacja Przemysłowo-Handlowa jest zdecydowanie za zakazem handlu w niedziele.
W związku z brakiem wsparcia w parlamencie na uchwalenie takiego zakazu, zdaniem dr J. Rakowskiego należy wprowadzić opłatę za handel w niedziele, a środki pozyskane z tej opłaty, skierować na fundusz celowy, poprawy więzi życia rodzinnego. Środki te należy skierować na organizacje kultury, sportu i rekreacji, wspierania młodych talentów, w naszych Małych Ojczyznach. W załączeniu projekt ustawy.
Profesor Paweł Soroka wskazał korzyści jakie niesie dobra współpraca handlu z przemysłem.
W dalszej części Kongresu, zostały wręczone odznaczenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Zasłużony dla Kultury Polskiej” dla artystów malarzy, propagatorów kultury i sztuki. Od 10 lat Kongregacja Przemysłowo-Handlowa współpracuje z artystami malarzami i twórcami polskiej kultury i sztuki, w ramach organizacji plenerów malarskich i spotkań poplenerowych. W trakcie tych spotkań, artyści malarze i artyści sceny polskiej, muzycy, propagują kulturę i sztukę, wśród dzieci i młodzieży naszych „Małych Ojczyzn”.
W tym roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył odznaką honorową Zespół Pieśni i Tańca z Komorna, Kapelę z Warty, Orkiestrę Koncertową „Victoria” z Warszawy Rembertów, Kongregację Przemysłowo - Handlową, oraz wielu twórców i mecenasów kultury i sztuki, wśród nich Prezesa Kongregacji Przemysłowo - Handlowej dr J. Rakowskiego. Pełna lista odznaczonych w załączeniu.
Statuetki Syzyfa Roku 2012 otrzymali: w kategorii Polityk Roku – Poseł Adam Abramowicz za działalność parlamentarną na rzecz ograniczania barier rozwoju polskiego handlu, w kategorii „Firma Rodzinna” Wiesław Michałowski z Kraśnika, właściciel sieci handlowej „Paulinka,” zaś w kategorii Nagroda Specjalna - za prace naukowe dotyczące wspierania sektora małych i średnich przedsiębiorstw, pobudzanie świadomości wśród przedsiębiorców w procesy integracji środowiska- prof. Witold Kieżun.
Kapituła Syzyfa Roku przy Kongregacji Przemysłowo-Handlowej wyróżniła dyplomem Syzyfa Roku Marcina Książka - wójta gminy Sławoborze w kategorii „Wójt Roku 2012”, Tadeusza Wojtaka z Kraśnika- w kategorii „Starosta Roku 2012” oraz Juliana Kwiatkowskiego, kapelmistrza Orkiestry Koncertowej Victoria- w kategorii „Osobowość Roku”.
W części uroczystej Kongresu, dotyczącej przyznania nagród Gepardy Biznesu, dr Jan Rakowski został uhonorowany statuetką „Obrońcy Polskiego Biznesu”. Kongres został uświetniony występem zespołu „Pieśni i Tańca z Komorna”, Orkiestry „Victoria” i „Kapeli z Warty”.

Redakcja

Zobacz informację o Kongresie na stronach www.tarnow.prawdemowiac.pl...

 

Odznaczeni na Kongresie:

Sala obrad:

W kuluarach:

logo

KONGREGACJA PRZEMYSŁOWO-HANDLOWA Ogólnopolska Izba Gospodarcza
01-710 Warszawa, Włościańska 35a
tel. / fax (22) 663 63 06, kom. 607 299 557 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

KONTO: KredytBank S.A. IV/O Warszawa 47 1500 1777 1217 7006 9610 0000

godlo