Nasza ankieta

Co myślisz o handlu w niedzielę?

Czy jesteś przeciwko ograniczeniu handlu w niedziele? - 29.1%
Czy jesteś za ograniczeniem czasowym np. handel do godz 11.00 - 40%
Czy jesteś za zakazem handlu w niedziele? - 30.9%
The voting for this poll has ended on: 08 Lip 2013 - 20:14

Nasi partnerzy:

Pracownicy na czas – Outsourcing Pracowniczy

Kraśnicka Izba Gospodarcza

Krakowska Kongregacja Kupiecka

pchu

rydzewski

POLECAMY:

Sandex.waw.pl

 

słownik polsko-niemiecki

Trudno pospolitemu człowiekowi opieki u Rządu dopraszać

W piątek w dniu 13 grudnia 2012 r. Sejm RP odrzucił głosami Parlamentarzystów PO i PSL projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, druk 882. Okazuje się , że w tej kadencji , podobnie jak i w poprzedniej nie ma co liczyć na zdrowy rozsądek i troskę rządzących o stan polskiego małego handlu. Po raz kolejny sprawami naszymi rządzi polityka. Serdecznie dziękuję ministrowi Andrzejowi Dudzie za opracowanie ww. projektu ustawy z godnie z propozycja naszego środowiska. Dziękuję Klubowi PIS za wsparcie. Dziękuje wszystkim posłom z klubów Solidarnej Polski, Ruchu Palikota , SLD, posłom niezależnym oraz Posłowi Jerzemu Stefaniukowi za wsparcie projektu ustawy podczas głosowania. Będziemy pamiętać, że dla Was nasze sprawy są nieobojętne. W załączeniu projekt ustawy, oraz pismo KPH do Wiceprezesa Rady Ministrów.

J. Rakowski

PDF


Kongregacja Przemysłowo-Handlowa Warszawa 11.12.2012r
Ogólnopolska Izba Gospodarcza
01-710 Warszawa
ul. Włościańska 35a
www.kph.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
fax 022 663 63 08

Szanowny Pan Wiceprezes Rady Ministrów
Minister Gospodarki

Janusz Piechociński

Szanowny Panie Premierze,

W imieniu środowiska małych i średnich przedsiębiorstw, zrzeszonych w Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Ogólnopolskiej Izbie Gospodarczej, uprzejmie proszę o wsparcie inicjatywy legislacyjnej, w zakresie zmiany ustawy o podatku dochodowym, druk nr 882.
Uprzejmie wyjaśniam, iż uchwalona w dniu 17.07.2009r, nowelizacja ustawy „o podatku dochodowym”, druk Sejmowy nr 2045, w ramach pakietu antykryzysowego pomocy Państwa dla pracowników i pracodawców, zmieniła radykalnie pozycję małych i średnich przedsiębiorstw handlowych na niekorzyść.
W dniu 04.08.2009r. odbyła się konferencja prasowa na temat pakietu ustaw antykryzysowych. Informuję Pana Premiera, iż środowisko małych i średnich przedsiębiorstw handlowych, skupionych wokół Kongregacji Przemysłowo-Handlowej, Polskiej Izby Handlu, Rady Naczelnej Zrzeszeń Handlu i Usług, oraz Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielczości Spożywców „Społem”, z wielkim rozgoryczeniem przyjęło część pakietu antykryzysowego, uważając ten pakiet, jako pakiet pogłębiający kryzys w naszych przedsiębiorstwach.
Dzisiaj zbieramy tego żniwo. W ostatnich trzech latach ubyło w Polsce ponad 50 tysięcy sklepów, w szczególności tych najmniejszych o profilu spożywczym. Uregulowania w ustawie o podatku dochodowym z przed 17.07.2009 roku, umożliwiały przedsiębiorcom zrzeszonym w organizacjach samorządu gospodarczego pozyskiwanie obrotu (przychodu), poprzez akceptacje wszelkiego rodzaju lokalnych bonów towarowych, w szczególności emitowanych przez spółdzielnie handlowe Społem, Samopomoc Chłopska, izby gospodarcze, zrzeszenia handlu i usług. Poprawiało to rentowność naszej działalności handlowo-usługowej, poprawiało to pośrednio i finanse samorządów.
Omawiana zmiana ustawy, zwalniająca gotówkę z opodatkowania, przy utrzymaniu opodatkowania bonów towarowych, spowodowała prawie całkowite wyeliminowanie tej formy wsparcia dla naszych lokalnych firm.
Sytuacje wykorzystały wielkopowierzchniowe sieci handlowe, firmy o zasięgu globalnym, emitujące własne bony towarowe, bądź też oferując w miejsce gotówki, karty płatnicze, z najprzeróżniejszymi bonifikatami, nawet 10% - za zakupy w ich sieci handlowej. Małe i średnie przedsiębiorstwa handlowo-usługowe oczekują wsparcia ze strony Państwa, w walce o utracony już w większości rynek, na rzecz sieci globalnych.
Szanowny Panie Premierze, w dniu 13 grudnia 2012r w Sejmie RP odbędzie się plenarne I czytanie omawianego projektu ustawy. W imieniu środowiska małych i średnich przedsiębiorstw handlowych i przetwórstwa rolno spożywczego ośmielam się prosić Pana Premiera o wsparcie inicjatywy poselskiej druk nr 882, zbieżnej z naszymi oczekiwaniami, nie odrzucanie projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym w I czytaniu i przeanalizowanie zasadności proponowanych zmian w Komisji Finansów i Budżetu oraz Komisji Gospodarki. Mam nadzieję, że w ramach prac ww. Komisji będzie szansa na uzyskanie rzetelnej informacji na temat rynku bonów na terenie naszego kraju, a w konsekwencji wypracowania consensusu, satysfakcjonującego środowisko handlu.

Z poważaniem
dr inż. Jan Rakowski
Prezes KPH OIG

logo

KONGREGACJA PRZEMYSŁOWO-HANDLOWA Ogólnopolska Izba Gospodarcza
01-710 Warszawa, Włościańska 35a
tel. / fax (22) 663 63 06, kom. 607 299 557 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

KONTO: KredytBank S.A. IV/O Warszawa 47 1500 1777 1217 7006 9610 0000

godlo