Nasza ankieta

Co myślisz o handlu w niedzielę?

Czy jesteś przeciwko ograniczeniu handlu w niedziele? - 29.1%
Czy jesteś za ograniczeniem czasowym np. handel do godz 11.00 - 40%
Czy jesteś za zakazem handlu w niedziele? - 30.9%
The voting for this poll has ended on: 08 Lip 2013 - 20:14

Nasi partnerzy:

Pracownicy na czas – Outsourcing Pracowniczy

Kraśnicka Izba Gospodarcza

Krakowska Kongregacja Kupiecka

pchu

rydzewski

POLECAMY:

Sandex.waw.pl

 

słownik polsko-niemiecki

PLENERY MALARSKIE

Kongregacja PrzemysΠowo-Handlowa mecenasem plenerów malarskich


dr Janusz Rakowski
Prezes KP-H
Koleżanki i Koledzy
Z wielką przyjemnością oddajemy w Wasze ręce kolejną pozycję naszego czasopisma zatytułowanego „Kongres Gospodarki Polskiej”. Tym razem dużo miejsca poświęciliśmy kulturze, a ściślej polskiemu malarstwu. Pokazaliśmy również piękne krajobrazy i miejscowości, w których odbywały się te plenery.
Od trzech lat Kongregacja Przemysłowo-Handlowa stara się być organizatorem lub współorganizatorem plenerów malarskich. Duża zasługa w tym kolegi Marka Madeja, komisarza plenerowych spotkań, artysty plastyka, człowieka niezwykle oddanego promowaniu polskiej przyrody, krajobrazu.
To Marek Madej stara się trzymać merytoryczną pieczę nad plenerami malarskimi, pozyskując do nich znakomitości artystyczne. Kongregacja Przemysłowo-Handlowa ze swojej strony stara się zabezpieczyć przynajmniej minimalne warunki socjalne dla uczestników plenerów. W tym miejscu słowa uznania dla
naszych kolegów hotelarzy i gastronomików, którzy otwierali swoje „podwoje” dla polskich artystów.
Słowa podziękowania dla Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Miast, którzy czynnie włączali się w organizację plenerów, w szczególności w organizację spotkań poplenerowych. Serdeczne podziękowanie kieruję do Andrzeja Terleckiego z Łodzi, przedsiębiorcy, hotelarza, gastronomika, człowieka niezwykle wrażliwego i oddanego polskiej sztuce, organizatora wielu plenerów malarskich m. in. plenerów malarskich odbywających się pod hasłem „ Śladami odzyskania przez Polskę niepodległości”.
Dzisiaj na Kongresie Gospodarki Polskiej mamy przyjemność cieszyć swoje zmysły pięknem krajobrazów polskiej drogi do niepodległości.
Nie sposób w kilku zdaniach wymienić wszystkich, do których słowa podziękowania należy skierować. Po prostu dziękuję ludziom dobrej woli, wszystkim tym, którzy umożliwili artystom pobyty plenerowe, dziękuję twórcom i sponsorom, dzięki którym współpraca na linii przedsiębiorcy-polska sztuka była możliwa i może być kontynuowana. Należy zaznaczyć, że przedsiębiorcy, którzy uczestniczyli w spotkaniach z malarzami oraz spotkaniach poplenerowych, dostrzegają
i przede wszystkim rozumieją problemy ludzi pracy twórczej.
Koleżanki i Koledzy
Pomagając artystom, malarzom, pomagamy przede wszystkim sobie. My przedsiębiorcy, przytłoczeni problemami naszych firm, problemami dnia codziennego, mamy niepowtarzalną okazję pobudzić w sobie zmysł obserwacji piękna polskiego krajobrazu, zrelaksować się, obcując ze sztuką. Zaś dla bezpośrednich uczestników plenerów malarskich jest to okazja do skupienia się tylko na twórczej pracy, na rozmowach o sztuce i na wymianie doświadczeń warsztatowych. Plenery niejednokrotnie działają na uczestników stymulująco, pomagając im w odkrywaniu własnego wyrazu artystycznego. Są także okazją do ugruntowania rozwoju własnych zainteresowań, a nierzadko wyboru nowej drogi życiowej.
J.R.
Zespół

Pobierz album "Plenery KPH 2003-2008"...

 

 

logo

KONGREGACJA PRZEMYSŁOWO-HANDLOWA Ogólnopolska Izba Gospodarcza
01-710 Warszawa, Włościańska 35a
tel. / fax (22) 663 63 06, kom. 607 299 557 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

KONTO: KredytBank S.A. IV/O Warszawa 47 1500 1777 1217 7006 9610 0000

godlo